Понеділок, 05.12.2022
Творча лабораторія

Навчальні посібники та робочі зошити з інформатики - якісно і дешево


Меню сайту
Реклама
Категорії каталогу
Blender [9]
Безплатна програма для тривимірного моделювання та анімації
GIMP [5]
Використання графічного редактора GIMP
Inkscape [3]
Використання графічного редактора Inkscape
Відео [1]
Головна » Статті » Графіка » Blender

Проект "Тривимірний відеофрагмент" (Blender 2.62)

Нові статті

[19.02.2020] [C#]
Задача про розрізання квадрата (ООП, C#)
[09.02.2020] [Python]
Задача про розрізання квадрата (ООП, Python)
[06.02.2020] [Паскаль]
Задача про розрізання квадрата (ООП, Free Pascal)

Пилипчук О.П., вчитель інформатики Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Теофіпольського району Хмельницької області

Проект "Тривимірний відеофрагмент" (Blender 2.62)

Підготовка

1. Звантажити редактор тривимірної графіки та анімації Blender з сайту програми і встановити його на комп'ютері.
2. Створити теку для файлів проекту (наприклад, D:\3dvideo1). Шлях до теки не повинен містити українських літер, оскільки у середовищі Blender вони можуть відображатися некоректно.
3. Підготувати зображення (фотографію або малюнок) зі співвідношенням сторін 1:1 (квадрат) у форматі PNG або JPG.
4. Бажано мати навички роботи у середовищі в межах Стартового посібника для новачка.

Завдання

Створити відеофрагмент (файл формату AVI), у якому з багатьох окремих частин збирається ціле зображення.
Приклад:

Звантажити приклад AVI-файлу.

Реалізація

Підготовка основи

1. Запустіть Blender і видаліть куб. Додайте площину (меню Add - Mesh - Plane).
2. Додайте до площини модифікатор Масив (Array) з параметрами: кількість (Count) - 5; відносний зсув за Х (Relative Offset Х) - 1.000, за іншими осями - 0.
3. Додайте до площини ще один модифікатор Масив (Array) з параметрами: кількість (Count) - 5; відносний зсув за Y (Relative Offset Y) - 1.000, за іншими осями - 0.
4. Застосуйте почергово обидва модифікатори (Apply).

Після цього видно, що опорна точка отриманого об'єкту знаходиться не у центрі, а поблизу одного з кутів.Наступними кроками змінимо її положення і розташування самого об'єкта так, щоб з ним було зручніше оперувати.

5. Можливо, при попередніх операціях тривимірний курсор був зміщений зі свого початкового положення у початку координат, тому виберіть команду меню Об'єкт - Прив'язати - Курсор до центру (Object - Snap - Cursor to Center).
6. На панелі Інструменти об'єкта (Object Tools) клацніть кнопку Опорна точка (Origin) і виберіть з меню, що з'явиться, команду Опорну точку до 3D-курсора (Origin to 3D Cursor). Після цього знову клацніть кнопку Опорна точка (Origin) і виберіть з меню, що з'явиться, команду Геометрію до опорної точки (Geometry to Origin).

Ви побудували об'єкт, який виглядає як суцільна площина, але насправді складається з 25 щільно припасованих один до одного квадратів. Завдяки цьому пізніше (у пункті 12) отримаєте 25 окремих об'єктів-квадратів, на кожному з яких буде частинка загального малюнка.

Накладання зображення

7. Увімкніть вигляд зверху (NUM7). Розділіть вікно по вертикалі на дві приблизно рівні частини і у правій частині виберіть для вікна (див. мал.) режим графічного редактора (UV/Image Editor).

8. Переведіть вказівник у ліве вікно і натисніть NUMDel, щоб було зручніше спостерігати за процесом. Перейдіть до режиму редагування форми об'єкта (Tab) і виділіть всі його грані (A).
9. Розгорніть виділені грані для накладання малюнка (U), вибравши режим проектування у напрямі погляду (Project From View). У правій частині мають з'явитися проекції граней у вигляді квадратної сітки.
10. У вікні графічного редактора з меню Зображення (Image) виберіть команду Відкрити зображення (Open Image). Відкрийте файл з зображенням (фотографією, малюнком).
11. Збільшуючи чи зменшуючи (S) та пересуваючи (G) проекції граней у правому вікні розмістіть їх на малюнку якнайкраще. Якщо малюнок занадто великий або малий, то віддалити або наблизити його для зручнішої роботи можна, прокрутивши коліщатко миші.
12. У лівому вікні встановіть (див. мал.) режим відображення текстур (Viewport Shading - Texture).

Розділіть площину на окремі об'єкти-грані (P - by loose parts). Вийдіть з режиму редагування форми (Tab).
13. Виділіть всі отримані квадрати і перемістіть центральні точки об'єктів до їхніх геометричних центрів (Origin - Origin to Geometry).

Налаштування анімації

15. Перейдіть до 50-го кадру і створіть для виділених об'єктів  ключовий кадр (I) за обертанням (Rotation).
16. Перейдіть до першого кадру. Встановіть режим обертання відносно центральних точок (Pivot Point - Individual Origins),

увімкніть вигляд спереду (NUM1) і поверніть (R) виділені квадрати приблизно на 100  градусів у  довільний бік. Cтворіть ще один ключовий кадр (I) за обертанням (Rotation).
17. Перейдіть до вигляду зверху (NUM7) і перегляньте анімацію. На кадрі 50 встановіть камеру так, щоб квадрати розмістились у центрі кадру і виконайте пробне промальовування (рендеринг) кадру (F12). Якщо якість зображення недостатня, змініть властивості та положення лампи, щоб покращити її.
18. Виконайте промальовування анімаційного ролика з такими параметрами: кадри - від 1 до 60; формат - AVI JPEG; розмір кадру - 400х300. У відповідному полі вкажіть теку для збереження кінцевого файлу та основну частину імені файлу (на малюнку: тека - D:\blenderwork; ім'я файлу - 4564). До вказаних символів імені файлу буде додано вказівку на діапазон номерів кадрів, тому кінцеве ім'я файлу, в нашому випадку, буде 45640001-0060.avi

Перегляньте отриманий відеоролик. Збережіть робочий файл з ім'ям imageconstruct.blend.


Интернет реклама
Категорія: Blender | Додав: teachlab (03.04.2012)
Переглядів: 3030 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Підтримка

Система Orphus

Маєте свій сайт?
Заробіть на ньому грошей!


Не маєте власного сайту?
Заробіть на обміні файлами!
Статистика
Copyright Пилипчук О.П. © 2022
div id=