Четвер, 25.04.2024
Творча лабораторія

Навчальні посібники та робочі зошити з інформатики - якісно і дешево


Меню сайту
Реклама
Категорії каталогу
MS Visual C++ 2005 Express Edition [3]
Середовища програмування [8]
Особливості встановлення та використання різних середовищ програмування
MS Visual Basic 6 [1]
Microsoft Visual Basic
C# [8]
Програмування мовою C#
C++ [3]
Паскаль [5]
ЛОГО [1]
Олімпіадне програмування [0]
Python [1]
Головна » Статті » Програмування » Середовища програмування

Детальний приклад використання wxDev-C++ (початок)

Нові статті

[19.02.2020] [C#]
Задача про розрізання квадрата (ООП, C#)
[09.02.2020] [Python]
Задача про розрізання квадрата (ООП, Python)
[06.02.2020] [Паскаль]
Задача про розрізання квадрата (ООП, Free Pascal)

Детальний приклад використання wxDev-C++ (частина 1 з 3)

Автор Dan Koga (Читати оригінал статті "Extended wxDev-C++ Tutorial" на сайті http://wxdsgn.sourceforge.net)

Переклав Пилипчук О.П.

Вступ

Цей приклад продемонструє вам, як створити програму, використовуючи wx-Devcpp та wxWidgets. wx-Devcpp - розширення Dev-C++, відкритого інтегрованого середовища розробки для C/C++. wx-Devcpp включає візуальний дизайнер форм, що дозволяє легко створювати програмні та діалогові вікна та розміщувати в них елементи керування. wxWidgets відкрита багатоплатформенна C++-бібліотека елементів для побудови графічного інтерфейсу користувача.

Ми побудуємо програму Tidy Text, яка видаляє всі символи ">" (або інші) з тексту, що в буфері обміну. Наприклад, з тексту електронного листа, який був пересланий кілька разів. Tidy Text робитиме таке:

- скопіює текст з буферу обміну;
- видалить з нього всі входження заданого набору символів;
- відобразить очищений текст у вікні редагування;
- скопіює очищений текст в буфер обміну.

Tidy Text міститиме типові елементи графічного інтерфейсу користувача - масштабовне вікно програми, меню, панель інструментів, вікно редагування та рядок стану. Також буде створене діалогове вікно для введення опцій програми.

Якщо у вас не встановлено wx-DevCpp, можна завантажити програму з домашньої сторінки. Встановлення програми не викликає проблем.

Зауваження щодо встановлення

- я раджу встановлювати у папку, запропоновану програмою (C:\Dev-Cpp) оскільки є повідомлення про проблеми, що виникають при встановленні у папку, шлях до якої містить пропуски.

- бета-версія 6.8 має невеликий недолік - якщо змінити каталог користувача (User's Default Directory) (Tools | Environment Options | Files &Directories tab) потрібно також вказати каталог ресурсів проекту (Project | Project Options | Directories tab | Resource Directories). Якщо залишити список порожнім, то компілятор ресурсів може не знайти деяких файлів і компіляція припиниться з повідомленням про помилку 255 або 1. Вкажуть каталог C:\Dev-Cpp\include (якщо ви не змінили каталог при встановленні). Розробники працюють над проблемою і вона буде виправлена в наступному релізі.

Новий проект

Щоб створити новий проект:

1. Оберіть File | New | Project. З'явиться діалог New Project.2. Переконайтесь, що вибрана вкладка Basic і виберіть wxWidgets Frame. В текстове поле Name введіть TidyText (без пропусків). Виберіть Ok.

3. wx-Devcpp відобразить діалогове вікно вибору файлу Create New Project. Відшукайте каталог, до якого wx-Devcpp має зберегти файли проекту, або створіть новий і виберіть його. Виберіть Save.

4. wx-Devcpp відобразить діалог Create New Project - wxWidgets Frame.5. В поле Title (Назва) введіть Tidy Text (зверніть увагу на пропуск). Це назва, яка буде показана в заголовку вікна програми.

6. Можна ввести ім'я в поле Author (Автор). Ім'я буде включене в код програми.

7. В секції Default Styles (Типовий стиль), додатково виберіть Resize Border (Масштабовна межа) та Max Button (Кнопка Розгорнути). Це стиль, який буде застосований до вікна програми. Виберіть Create.

8. Виберіть Project | Project Options (Параметри проекту). Переконайтесь, що обрана вкладка General (Загальні).9. В секції Icon (Значок) клацніть кнопку Library (Бібліотека).

10. У вікні Icon Library (Бібліотека значків) двічі клацніть значок Editor. Це буде значок програми. Виберіть OK у діалозі Project Options. wx-Devcpp скопіює файл значка до каталогу проекту.

11. На вкладці Properties клацніть властивість Icon, а потім кнопку з трьома крапками.12. В діалозі Picture Editor клацніть кнопку Load.

13. У діалозі Open виберіть файл TidyText.ico і виберіть кнопку Open (Відкрити).

14. Виберіть кнопку OK в діалозі Picture Editor.

Це значок, що відображатиметься в заголовку вікна програми. Розміри значка будуть змінені так, щоб він помістився в заголовку.

Зауваження: Після зміни розмірів значок може виявитись занадто темним. Якщо ви хочете мати світліший значок в заголовку, можете використати цей . Просто клацніть правою кнопкою і збережіть його.

wx-Devcpp створює всі файли, потрібні для компіляції і запуску порожньої програми. Випробуйте це, натиснувши F9 (Execute | Compile & Run або Виконати | Скомпілювати і виконати).

Зауваження: Якщо ви отримали таку помилку:

C:\Dev-Cpp\Projects\TidyText\Makefile.win

[Build Error]  [TidyText_private.res] Error 255


перевірте запис про каталог ресурсів проекту (Project | Project Options | Directories tab | Resource Directories tab або Проект | Параметри проекту | вкладка Файли/каталоги | вкладка Каталоги ресурсів). Переконайтесь, що вказано каталог C:\Dev-Cpp\include. Якщо ні - оберіть каталог, використавши текстове поле, потім виберіть Replace (Замінити).

Рядок стану

Ми маємо діючий скелет програми. Спочатку додамо простий елемент - рядок стану. При цьому ви ознайомитесь з основами використання дизайнера форм wx-Devcpp.

Щоб додати рядок стану:

1. У розкривному списку Control Filter, розміщеному в робочому полі праворуч над списком всіх елементів керування, виберіть Controls.Зауваження: Список елементів керування відображається лише при редагуванні вікна.

2. Клацніть StatusBar.3. Потім клацніть вікно форми Tidy Text.wx-Devcpp додасть рядок стану внизу вікна програми.

Зверніть увагу на символи [*] перед іменами деяких файлів на вкладках. Це означає, що файл був змінений. wx-Devcpp додав змінну-член (WxStatusBar1) до класу TidyTextFrm та код, щоб створити рядок стану.

4. Переконайтесь, що обрано рядок стану (клацніть його, щоб обрати, або скористайтесь розкривним списком над вкладками Properties/Events (Властивості/Події)). Ви можете дізнатись, який елемент керування обрано, за вісьмома квадратними маркерами зміни розмірів навколо елементу керування.

5. Клацніть властивість Name (Ім'я) на вкладці Property. Змініть Name на m_pStatusBar.Властивість Name - це ім'я змінної-члена, створеної wx-Devcpp. Я позначаю змінну-член префіксом "m_" і "p", якщо змінна містить вказівник, як це є в нашому випадку.

6. Клацніть властивість IDName та змініть її на ID_STATUSBAR.

wx-Devcpp надає  IDName числове значення (IDValue) і використовує це значення щоб ідентифікувати кожен з елементів керування у вікні. Ім'я та значення визначені в описі класу вікна.

wx-Devcpp спрощує додавання та редагування елементів керування. Крім того, додається та модифікується необхідний для елементів керування код.

Читати продовження

Интернет реклама
Категорія: Середовища програмування | Додав: teachlab (28.05.2009)
Переглядів: 4696 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Підтримка

Система Orphus

Маєте свій сайт?
Заробіть на ньому грошей!


Не маєте власного сайту?
Заробіть на обміні файлами!
Статистика
Copyright Пилипчук О.П. © 2024
div id=