Понеділок, 05.12.2022
Творча лабораторія

Навчальні посібники та робочі зошити з інформатики - якісно і дешево


Меню сайту
Реклама
Категорії каталогу
Навчальні посібники [7]
Навчальні посібники для загальноосвітньої школи
Задачник [2]
Педагогічні технології [11]
Міжпредметні зв'язки [1]
Інформатика для вчителів інших предметів
Програми [3]
Програми навчальних курсів
Експертні системи [1]
ДПА [3]
Головна » Статті » Шкільна інформатика » Педагогічні технології

Технологія створення сайту на хостингу Ucoz

Нові статті

[19.02.2020] [C#]
Задача про розрізання квадрата (ООП, C#)
[09.02.2020] [Python]
Задача про розрізання квадрата (ООП, Python)
[06.02.2020] [Паскаль]
Задача про розрізання квадрата (ООП, Free Pascal)

Пилипчук О.П., вчитель інформатики Гаврилівської ЗОШ Теофіпольського району Хмельницької області

Технологія створення сайту на хостингу Ucoz

Вступ

Сучасна педагогічна технологія вимагає від вчителя вміння ефективно користуватися світовими інформаційними ресурсами. Поряд з тим нових підходів вимагає і справа оприлюднення власних напрацювань. «Паперовий період» популяризації досвіду вчителя завершується, і причиною тому – поява сучасних телекомунікаційних засобів і, зокрема, всесвітньої комп’ютерної мережі Інтернет.

Ще кілька років тому для виготовлення і подальшої підтримки власного сайту потрібно було мати спеціальні знання. Проте зараз в Інтернеті бурхливо розвиваються так звані соціальні сервіси. Один з них – це можливість отримати безплатний хостинг для власного сайту, на якому користувачеві надають не лише дисковий простір на сервері для власних файлів, але й можливість вибрати один з сотень готових шаблонів оформлення свого майбутнього сайту.

Саме на одному з таких хостингів – http://ucoz.ua – з вересня 2008 року діє даний сайт «Творча лабораторія вчителя інформатики». На його прикладі розглянемо технічні особливості реалізації й підтримки власного веб-проекту.

Хостинг http://www.ucoz.ua

http://www.ucoz.ua – один з сайтів де до послуг користувача пропонується потужна система керування контентом сайту, тобто засоби, які дозволяють неспеціалісту розвивати власні веб-проекти. Залежно від потреб можна підключати різноманітні шаблони: каталог статей, щоденник (блог), форум, гостьову книгу та інші.

Зовнішній вигляд сайту можна обрати з великої кількості готових зразків дизайну. Взявши за основу готовий шаблон оформлення можна внести до нього зміни на власний смак. Врешті, можна розробити повністю власний шаблон і встановити його.

Для розміщення сайту надається дисковий простір 200 Мбайт. Проте, тоді, коли користувач працює над своїм сайтом як адміністратор, цей простір поступово збільшується (на екрані навіть відображається лічильник).

Головна сторінка сайту

Господарі хостингу на безплатному сайті використовують верхній рядок для реклами (оранжева смужка). Внизу сторінки обов’язково має бути розміщений знак-банер Ucoz. Решта площі сторінки використовується для потреб розробника сайту.

Готові шаблони дозволяють повністю оформити сторінку будь-якого змісту і вигляду. Зокрема, їх можна застосувати як «напівфабрикат» для своїх елементів.

Каталог статей


На сайті «Творча лабораторія вчителя інформатики» основним розділом є каталог статей. Для його створення використано стандартний шаблон каталогу. У ньому підтримується дворівнева система категорій матеріалів. Наприклад, є категорії верхнього рівня «Графіка», «Програмування». В категорії «Графіка» є категорії нижнього рівня «Графічний редактор GIMP», «Програма для тривимірного моделювання Blender» тощо.

При перегляді каталогу виводиться анотований список розміщених матеріалів, з якого можна швидко перейти безпосередньо до сторінки з матеріалом.

Сторінка матеріалу


Для підготовки матеріалів можна використати будь-який текстовий редактор. Найпростіший варіант – завантажити на сайт неформатований текст. Для його оформлення можна буде скористатися вбудованим у сайт текстовим редактором.

Проте зручніше готувати матеріал за допомогою візуального редактора веб-сторінок (автор використовує безплатну програму KompoZer, яку можна завантажити з сайту http://kompozer.sourceforge.net). Робота в середовищі KompoZer мало відрізняється від роботи у популярних текстових процесорах. Звичайно, є й можливість працювати безпосередньо з HTML-кодом.

В кінці матеріалу є посилання (на малюнку не видно), перейшовши за яким можна написати коментар до даного матеріалу. Це створює можливість для обговорення статті, а отже для зв’язку читачів з автором.

Додавання матеріалу


На сторінці додавання матеріалу потрібно вказати категорію, до якої належить матеріал, ввести назву, короткий опис та текст статті.

На малюнку видно, що для оформлення тексту статті можна користуватися вбудованим візуальним редактором тексту. Крім того, є можливість скористатися вікном редагування HTML-коду сторінки.

Щоденник

Модуль «Щоденник» дозволяє реалізувати сторінку з мереженим щоденником (більш відома назва - блог). Тут можна розміщувати короткі повідомлення, до яких теж користувачі мають можливість додавати коментарі.

Адміністрування

Увійшовши на сайт з правами адміністратора, користувач отримує доступ до меню з засобами керування сайтом. Зокрема, через меню «Загальне» можна відкрити сторінку з панеллю керування:

Якщо користувач зіткнувся з проблемами, є можливість переглянути форум технічної підтримки і самому задати питання адміністраторам або іншим користувачам ресурсу.

Керування матеріалами

Обравши на панелі керування в меню розділів сайту «Каталог статей», а на панелі керування, що відкриється – «Управление материалами», отримуємо можливість працювати зі списком матеріалів, додавати новий матеріал або редагувати вже наявний. Також тут можна швидко вилучити матеріал, який втратив актуальність.

Статистика

Щоб слідкувати за відвідуваністю сайту потрібно підключити модуль статистики. Після цього на головній та інших сторінках сайту буде відображатись лічильник (див. малюнки вище), а після клацання на ньому відкриватиметься сторінка з розгорнутими даними про відвідування сайту. Є можливість:

  • переглянути статистику за кілька останніх днів;
  • перевірити, з яких саме сайтів перейшли відвідувачі на ваш сайт та з яких країн;
  • з’ясувати, за якими пошуковими словами сторінки сайту були знайдені пошуковими системами.

Підсумок

Розпочати власний веб-проект досить просто: безплатно кожен може отримати потужний інструментарій та достатній дисковий простір для реалізації своїх ідей.Интернет реклама
Категорія: Педагогічні технології | Додав: teachlab (30.09.2010)
Переглядів: 6331 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Підтримка

Система Orphus

Маєте свій сайт?
Заробіть на ньому грошей!


Не маєте власного сайту?
Заробіть на обміні файлами!
Статистика
Copyright Пилипчук О.П. © 2022
div id=