П'ятниця, 22.11.2024
Творча лабораторія
Меню сайту
Реклама
Категорії каталогу
Навчальні посібники [7]
Навчальні посібники для загальноосвітньої школи
Задачник [2]
Педагогічні технології [11]
Міжпредметні зв'язки [1]
Інформатика для вчителів інших предметів
Програми [3]
Програми навчальних курсів
Експертні системи [1]
ДПА [3]
Головна » Статті » Шкільна інформатика » Програми

Програма «Інформатика. Єдиний базовий курс. 7-9 класи»

Нові статті

[19.02.2020] [C#]
Задача про розрізання квадрата (ООП, C#)
[09.02.2020] [Python]
Задача про розрізання квадрата (ООП, Python)
[06.02.2020] [Паскаль]
Задача про розрізання квадрата (ООП, Free Pascal)

Пилипчук Олександр Павлович, Сальнікова Ілона Іванівна, Шестопалов Євген Анатолійович

Програма «Інформатика. Єдиний базовий курс. 7-9 класи»

Схвалено комісією з інформатики Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України»
(протокол № 1 від 13.01.2011 р.)

Текст скорочено.

Звантажити повний текст програми та календарний план

Пояснювальна записка

Програма призначена для 7-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів всіх рівнів і ступенів для вивчення єдиного базового курсу інформатики, який передбачає навчити учнів володінню комп’ютером, його операційною системою та типовими офісними і загальновживаними програмами, сформувати відповідні практичні навички. Не конфліктує з пропонованою програмою початок вивчення інформатики з 2-го (початковий курс) або 5-го класу (пропедевтичний курс), наприклад у школах з поглибленим вивченням або тих, що працюють за інформаційно-технологічним профілем.

Єдиний базовий курс інформатики для 7-9 класів може передбачати 1 год. на тиждень у 7-9 класах за рахунок годин варіативної частини або за рахунок годин галузі «Технології», всього 102 год.: по 34 год. у кожному класі. Школи, які виділяють 2 і більше годин для вивчення інформатики в окремих або у всіх 7-9 класах, можуть єдиний базовий курс доповнити вивченням допрофільних курсів за вибором, наприклад, веб-дизайну та основ алгоритмізації та програмування.

Програма передбачає таке структурування навчального матеріалу, такий його зміст й глибину вивчення, за яких у випускників 9-го класу, що почали вивчати інформатику з 7-го класу (з 2-го або 5-го класу), має бути сформовані предметні знання, уміння і навички для свідомого обрання напряму подальшого профільного навчання, доповнення і поглиблення одержаних знань, їх систематизацію та узагальнення у 10 11 класах.

Тим учням, хто увійшов в інформатику лише з 9-го класу, доведеться вчити єдиний базовий курс у 9-11 класах по 1 год. на тиждень, а за наявності додаткових годин паралельно з цим вивчати профільні курси за вибором. Звичайно, якщо на інформатику буде виділена всього 1 год., то до вивчення профільних курсів за вибором справа не дійде.

Вивчення єдиного курсу інформатики у 7-9 класах дасть можливість учням впевнено працювати на уроках, де вчителі-предметники фізики, хімії, біології, географії тощо проводять уроки з використанням віртуальних навчальних середовищ з приладами і реагентами, учбовими фільмами, з відвідуванням далеких країн і міст тощо на екранах комп’ютерів.

Програма складена під впливом і для розвитку донедавна діючих програм з інформатики для загальноосвітніх навчальних закладів, рекомендованих МОН України, та рекомендацій провідних спеціалістів та вчителів.

Комплект засобів навчання інформатики у 7-9 класах

Авторами програми розроблений комплект, який містить все необхідне для навчання інформатики в 7-9 класах 12-річної школи: навчальну програму, календарні плани, навчальні посібники, параграфи яких відповідають календарному плану та мають завдання для практичного виконання на комп’ютері, педагогічні програмні засоби для тренування та комп’ютерного тестування з комплектом тестів тощо.

Використовуючи комплект, учитель зможе розумно завантажити учнів роботою в класі і вдома. Оскільки комплект звільняє вчителів від пошуку потрібного навчального матеріалу, в учителя з’являється час для творчого пошуку та консультацій для учнів, які працюють над проектами тощо. Використання комплекту учнями забезпечить їм якісну освіту з інформатики незалежно від кваліфікації вчителя.

При підготовці комплекту особлива увага авторами приділялася посиленню загальноосвітньої функції шкільного курсу інформатики, висвітленню базових понять інформатики, формуванню цілісного уявлення про інформатику як фундаментальну науку шляхом систематичного й послідовного вивчення сучасних інформаційних технологій.

Такий підхід виправдовується тим, що основні поняття інформатики: «інформація», «об’єкт», «програма», «система», «структура», «схема», «дані» тощо, яким часто не так просто дати визначення, засвоюються саме через практичне використання, і це є одним із найефективніших способів вивчення нового.

Навчальний матеріал комплекту призначений для роботи школярів із комп’ютером у середовищі сучасної операційної системи Microsoft Windows, її стандартних додатків та програм пакету Microsoft Office, тому що переважна частина сучасних персональних комп’ютерів оснащена програмними продуктами Microsoft.

Розподіл навчального часу

Єдиний базовий курс інформатики вивчається за 102 години: по 34 години (1 година на тиждень) у кожному класі.


№ розділу Розділ навчальної програми Кількість годин
7 клас (34 години)
1 Техніка безпеки. Інформація та інформаційні процеси 5
2 Інформаційна система 6
3 Операційна система Windows (початок) 10
4 Растровий графічний редактор Paint 4
5 Текстовий процесор Microsoft Word (початок) 9
8 клас (34 години)
3 Операційна система Windows (закінчення) 7
5 Текстовий процесор Microsoft Word (закінчення) 9
6 Середовище комп’ютерних презентацій Microsoft PowerPoint 8
7 Глобальна мережа Інтернет 10
9 клас (34 години)
8 Векторний графічний редактор CorelDraw 8
9 Табличний процесор Microsoft Excel 14
10 Бази даних. СУБД Microsoft Access 12

Література

Для вивчення інформатики в 7-9 класах пропонуються навчальні посібники:


Звантажити повний текст програми та календарний план


Интернет реклама
Категорія: Програми | Додав: teachlab (28.02.2011)
Переглядів: 9002 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Підтримка


Статистика
Copyright Пилипчук О.П. © 2024
div id=