Навчальний посібник "Інформатика. Третій рік – єдиний курс. 11 клас. Рівень стандарту. Академічний рівень (половина)" (автори: Бондаренко О.О, Ковшун М.І., Пилипчук О.П., Шестопалов Є.А.), що відповідає схваленій МОНМС програмі «Інформатика. Єдиний базовий курс. 9‑11 класи» (автори: Завадський І.О., Дорошенко Ю.О., Пилипчук О.П., Шестопалов Є.А.). Розрахований на використання з робочим зошитом.
Я теж вважаю, що вчити треба не вчорашньому дню, відпрацьовувати програму краще на новітніх версіях прикладних програм, та де їх брати. Наприклад у моїй школі два комп'ютерні класи, де різні операційні системи, різні офіси, багато хороших програм взагалі не можна встановити на деякі ПК, то чому така категоричність у колег - мабуть не знають реального стану речей у школах. Ці питання слід ставити перед МОН, а людям, які намагаються щось змінити, допомогти вчителям та учням шкіл своєю наполегливою та результативною працею честь і хвала.
Вчити справді треба не вчорашньому дню. Монополія однієї фірми на ринку якісного програного забезпечення - вчорашній день (у багатьох випадках). Наприклад, знайомий підприємець розказав, що на комп'ютерах у його офісі встановлено куплену "1С-Бухгалтерію" і безплатний OpenOffice (новітня версія). Для тих, хто не хоче щось інсталювати, але має доступ до Інтернету, існують онлайнові офісні пакети - теж безплатні. У цій ситуації витрачати гроші на дороге програмне забезпечення для шкіл - безглуздо.
Шестопалов, не Шестопалов... Книжка нужная, жаль, что не массовым тиражом. Ляпов литературных бы поправить, отредактировать научно и литературно, добавить теории и примеров - и было бы нормально, без зауми и всяческих завлекушек типа "подумай", "подбери..." и т.д. Дети сейчас возвращаются к осознанному отношению к учебе - медленно и очень мало, но это факт, появляется мотивация (если кто этого не заметил из учителей - сожалею, но я как препод вуза вижу!), развлекать их картинками - только время золотое терять, более того, безантуражная учебная книга - это неплохо и дешевле. С уважением Виталий Лапинский Пишите !
Знову фабула від Шестопалова. Переглянувши кілька сторінок пробного посібника: 1. Середовище програмування з минулого тисячоліття (і швидше всього він платний, а хтось так пропагує безкоштовне програмне забезпечення). 2. Фраза "Hello World" вже викликає сміх :D, пора своє українське щось придумати 3. Тема "Розгалуження" у ромбику написано "перевірка умови", а взагалі там записується тільки умова (моя думка). І що то за серія 1, серія 2, це що кіно? А коли буде серія 3? 4. Access теж з минулого тисячоліття (я розумію що матеріал написаний під версію 97, і переписувати вже роки не ті, і нову версію вивчити вже не можливо), ми не стоїмо на місці, ми рухаємось.
1. А ще багато людей купують автомобілі, виготовлені в минулому тисячолітті... Зрозуміти їх важко, але можна. Техніка у більшості шкіл застаріла. Навіть MS Visual Studio 2005 на комп'ютері з процесором Celeron 1.7 зі 128 МіБ оперативної пам'яті "крутиться" важкувато. 2. Не забороняється. Тут учень може спрацювати творчо. 3. Дякую. Врахуємо при подальшій роботі над текстом. 4. Матеріал щодо баз даних спирається на Access 2003, який було встановлено у багатьох школах. Про таку ж масову закупівлю свіжіших ліцензійних версій не чув. Принаймні в межах району, де працюю. А те, що Microsoft трохи "підпиляла" інтерфейс не означає, що теорія реляційних баз даних скасована. Парадокс, але рухатись доводиться, тримаючись коріння.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]